خواص اسانس کوکاکولا چیست و چه کاربردی دارد؟

اسانس کوکاکولا

کوکاکولا ازجمله نوشیدنی های محبوب گازدار محسوب می شود. برای طعم دهی به این نوشابه محبوب از اسانس کوکاکولا استفاده می شود. اسانس کوکاکولا دارای خواص کوکا و خواص کولا است. کوکا گیاهی حاوی ترکیبات آلکالوئیدی بوده و از آن در تولید اسانس کوکاکولا بهره گرفته می شود. برای تولید اسانس کوکاکولا از برگ گیاه کوکا و دانه گیاه کولا بهره برده می شود. اسانس کوکاکولا به طور انحصاری به شرکت کوکاکولا مختص بوده و این اسانس را به تولید کنندگان محصولات خود در سراسر جهان به فروش می رساند. خواص اسانس کوکاکولا و طعم دهی بی نظیر آن در نوشابه ها موجب محبوبیت این اسانس شده است. اسانس کوکوکولا با توجه به گرید تولید شده از قیمت فروش متفاوتی برخوردار است.

کشف اسانس کوکاکولا

اسانس کولا ترکیبی معطر همراه با بوی بسیار قوی کولا دارد. استشمام بوی آن دلپذیر و از آن برای معطر کردن نوشیدنی های گازدار بسیار استفاده می شود. این محصول در حالت فیزیکی مایع در بازار های خرید و فروش عرضه می شود. اسانس کولا یکی از  پر طرفدارترین اسانس ها در سراسر جهان است. این محصول خوراکی بوده و از دانه‌های کولا که حاوی کافئین، تئوفیلین، کولانین و… هستند، حاصل می شود. این ترکیبات باعث تحریک اعصاب شده و بعد از مصرف موجب افزایش انرژی انسان می گردند. برای استفاده از اسانس کولا تنها چند قطره کافیست. کولا نیز گیاهی حاوی ترکیبات آلکالوئیدی بوده و اسانس کوکاکولا ترکیبی از اسانس‌های کولا و کوکا است.

فرمول ساخت اسانس کوکاکولا در سال ۱۸۸۶ برای اولین بار کشف و توسط جان پمبرتون داروساز آمریکایی به صورت یک نوشیدنی عرضه شد. فرانک رابینسون کتابدار جان، انتخاب نام کوکاکولا را برای این محصول پیشنهاد داد. اسانس کوکاکولا یکی از پرطرفدارترین اسانس‌ها در جهان است.

انواع اسانس کوکاکولا

اسانس کوکاکولا در انواع گرید های صنعتی و خوراکی تولید و عرضه می گردد. از گرید های خوراکی در تهیه انواع نوشیدنی های گازدار، ژله، آبنبات و… استفاده می شود.

اسانس صنعتی نیز در تولید محصولات آرایشی بهداشتی و عطر کاربرد دارد. استفاده از این اسانس موجب ایجاد عطری مطبوع در محصولات بهداشتی می گردد.

از اسانس کوکاکولا خوراکی در صنایع دارویی نیز استفاده می شود.

ویژگی اسانس کولا

اسانس کوکاکولا حاوی کافئین است که موجب افزایش سطح انرژی بدن می گردد. به همین دلیل از آن در نوشیدنی های انرژی زا بسیار استفاده می شود که این امر باعث احساس نشاط در بدن می گردد. اسانس کوکاکولا از ارزش غذایی بالایی برخوردار بوده و در درمان افسردگی کاربرد دارد. در ادامه به برخی خواص آن اشاره شده است.

  • معطر
  • رایحه ای قوی و دلپذیر
  • دارای عطر بی نظیر کولا
  • فرم مایع و مصرف آسان
  • تقویت کننده سیستم ایمنی
  • پیشگیری از افسردگی

کاربرد اسانس کوکاکولا

  • معطر نمودن نوشیدنی‌های گازداری همچون نوشابه و یا آب های گاز دار
  • استفاده در تهیه و تولید شکلات، آبنبات، ژله، پاستیل و…
  • کاربرد در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی

نحوه تولید اسانس کوکاکولا

استخراج کوکائین از گیاهان کوکا ساده است. درواقع این فرآیند توسط استخراج اسید و باز صورت می پذیرد. البته توجه شود که این روش به چند ترکیب و محلول شیمیایی نیاز دارد. اسانس کوکا حاوی ترکیبات آلکالوئیدی است.

اسانس کولا هم از دانه کولا گرفته می شود. درخت های کولا بومی جنگل های گرمسیری آفریقا هستند. دانه کولا مقدار قابل توجهی کافئین هستند. دو شرکت کوکاکولا و پپسی به عنوان بزرگترین مصرف کنندگان اسانس کوکاکولا در جهان محسوب می شوند.

خرید اسانس کوکاکولا

اسانس کولا را می توان به روش های مختلفی خریداری نمود. خرید از فروشگاه های اینترنتی آسان بوده و امکان مقایسه قیمت ها نیز امکان پذیر است. از مزایا خرید اینترنتی ثبت سفارش در منزل یا محیط کار است. پس از سفارش نیز محصول به آدرس پستی خریدار فرستاده خواهد شد. امروزه فروشگاه های اینترنتی موجب خریدی آسان و به‌صرفه شده اند.

البته در رابطه با فروش های اینترنتی توجه شود که برای دریافت محصول اصل حتما به سایت های معتبر مراجعه نمایید.

فروش اسانس کوکاکولا

خرید و فروش اسانس کوکاکولا به روش های مختلفی حضوری و غیر حضوری صورت می پذیرد. فروش از طریق سایت این امکان را فراهم نموده است تا مصرف کننده بدون واسطه و با صرفه جویی در وقت و هزینه اقدام به خرید نماید. درعین حال فروش حضوری نیز امکان پذیر بوده و این محصول را می توان از فروشگاه های معتبر فروش اسانس تهیه نمود.

قیمت اسانس کوکاکولا

قیمت اسانس کوکاکولا با توجه به گرید تولید شده متفاوت خواهد بود. گرید های خوراکی به دلیل درجه خلوص بالا از قیمت های بیشتری در بازار برخوردارند. برند تولید کننده اسانس نیز بر قیمت آن موثر عمل خواهد نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.